Zobacz wątek - Problem ze skrzynią biegów Junak 901 72ccm
NAS Analytics TAG

Problem ze skrzynią biegów Junak 901 72ccm

i inne małe pojemności
_________

Problem ze skrzynią biegów Junak 901 72ccm

Postprzez Lewy102 » 12/9/2014, 22:32

Witam, będe się streszczał i zapewne opiszę mój problem w niezbyt profesjonalnym języku gdyż jestem jeszcze nie za bardzo doświadczony w motoryzacji, ale szybko się ucze :P
A więc mój problem polega na tym iż jeździłem sobie zawsze spokojnie moim junakiem (lecz przyznam się, miałem kilka wywrotek ale niezbyt poważnych), raz kiedy chciałem ruszyć po wrzuceniu 1 chwilkę pojechał gdy nagle jakby wskoczył luz, dodam że na licznikach pokazywało mi nadal 1, wrzuciłem na luz i spróbowałem znowu wrzucić 1, bieg na liczniku się zmieniał lecz nic nie wskakiwało, wrzucałem resztę biegów po kolei i to samo, na liczniku się zmieniał a w rzeczywistości już nie, nawet gdy puszczałem sprzęgło na biegu to motor nie gasł i stał jakby na luzie, nie wiem co się mogło stać, wtedy kiedy ruszałem i to się popsuło nie było żadnego dźwięku, po prostu jak by się nagle wrzucił luz i tyle, żadnego walenia w silniku, stukania, dźwięku połamanych trybów lub czego innego. Proszę o pomoc.
Lewy102
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12/9/2014, 22:07
Lokalizacja: x


Postprzez fablitto » 15/9/2014, 22:00

Siema. Myślę że jakaś spręzynka lub coś w zmieniaczu biegów lub jakiś wałek penkł lub coś i mogłeś tego nie czuć. bez rozbiurki silnika w części skrzyni się nie obejdzie. więc czym prędzej do znajomego mechanika żeby było jak naj taniej z robocizną bo części dostaniesz raczej tanio. LwG zawsze i wszędzie!!!
fablitto
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 29/1/2014, 23:44
Lokalizacja: Poland


Postprzez MarSen » 16/9/2014, 16:31

Bez rozebrania silnika raczej nikt Ci nie wywróży co się dzieje.
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.
Avatar użytkownika
MarSen
Moderator
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 27/7/2013, 14:23
Lokalizacja: Rybnik



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê