Zobacz wątek - YAMAHA TT250R 2000R STRZELA Z GAZNIKA, CHODZI NIE RÓWNO
 
NAS Analytics TAG

YAMAHA TT250R 2000R STRZELA Z GAZNIKA, CHODZI NIE RÓWNO

Enduro, Cross
_________

YAMAHA TT250R 2000R STRZELA Z GAZNIKA, CHODZI NIE RÓWNO

Postprzez yamaha tt250r » 7/9/2014, 19:46

Witam Serdecznie,

Na sam początek chce powitać wszystkich forumowiczów iż jest to pierwsza wizyta z mojej strony na forum. Dodatkowo nadmienię ze jest to pierwszy mój motorek, mam 23 lata, i z mechanika nie idzie mi najlepiej po prostu chce się nauczyć czegoś z podpowiedziami kolegów z fachem w rekach. Natomiast do rzeczy :)

Mam problem ze swoja Yamaha TT250R z 2000r produkcji, motorek zakupiłem dobry miesiąc temu, i na samym początku wszystko wydawało się w porządku, facet który mi go sprzedał twierdził ze zrobił remont silnik (wymiana tłoka na kuty, pierścienie, olej) wyjeździłem około 2 baków paliwa i z dnia na dzień motorek przestał chodzić jak należy, tzn. strzela z tłumika chodzi bardzo dziwnie i nie równo, na jałowym biegu praktycznie nie bez trzymania manetki na wyższych obrotach nie ma mowy o spokojnej pracy silnika, dodatkowo po naciągnięciu łańcucha i pojeżdżeniu godziny w terenie pojawił się wyciek z pod przedniej zębatki, na razie nic z tym nie robiłem nie rozkręcałem zębatki ponieważ na razie się tylko sączy, no i nie jeżdżę ale tez się za to zabiorę jeżeli ktoś mi podpowie co to może być. Ponadto świece kupiłem nową co dziwo jest gorsza iskra niż na starej natomiast obie świecę smoli na czarno.

Póki co rozkręciłem gaźnik i wydmuchałem go z grubsza nie wykręcałem żadnej dyszy bo nie znam się na tym, ale po złożeniu nic to nie dało, zatem postanowiłem napisać posta i uzyskać w miarę możliwości podpowiedzi gdzie szukać.

Czekam na podpowiedzi, z góry dziękuję i pozdrawiam ! :)
yamaha tt250r
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7/9/2014, 19:27


Postprzez henio12323 » 7/9/2014, 21:35

co do problemy pracy silnika - ciezko powiedziec, zaczał bym od przeglądu, może byc swieca zapłonowa, moze filtr powietrza dziwnie brudny, może gaźnik sie zapchał a moze zawory wymagająregulacji. ale równie dobrze może byc jakas mniej typowa rzecz typu uszkodzony stator, padniety moduł zapłonowy, cos sie rozkręciło w silniku

jak smali na czarno swiece to coraz blizej do problemu z gaźnikiem

co do zębatki - nie podkręciłes przypadkiem go za mocno ? siądź albo dociąz moto tak żeby ośka przedniej zębatki i ośka tylnego koła były poziomo do ziemi, wtedy łancuch ma miec leciutki luz, może ustawiłeś za tęgo i rozwaliło ci łozysko ;/ wtedy sprawa kiepska. przy okazji od razu złap za wałek zdawczy i poruszaj góra dół czy nie ma luzów

no i jak cieknie to na pewno do wymiany bedzie cos z uszczelnienia, nie wiem jak tam rozwiÄ…zane, zazwyczaj idzie tam tulejka na zewnÄ…trz uszczelniacz, uszczelniacz najczesniej pada, czasami tulejka mocno wyrobiona i przepuszcza, czasami jeszcze oring siedzi pod tulejkÄ…
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez yamaha tt250r » 8/9/2014, 13:36

Witam,

Dzięki kolego za odpowiedź, jeżeli chodzi o łańcuch może tak być że za bardzo go naciągałem , dzisiaj się za to zabiorę i dostosuję się do twoich podpowiedzi więc zobaczymy.

Natomiast jeżeli chodzi o dziwną pracę silnika to filtr powietrza wydmuchałem, lecz nie nasączyłem go żadnym detergentem do tego przeznaczonym bo też nie wiem czy tutaj w tym modelu ma być such czy mokry, natomiast filtr nie jest zabrudzony smarem itp co prawda dużo kurzu w nim było ale udało się go dobrze wydmuchać lecz może jest też już do wymiany ciężko mi ocenić. Dodatkowo gaźnik czyściłem ale wczoraj odkręciłem kranik od baku i na rezerwie jest rurka z filtrem natomiast na pełnym otworze nie było rurki po prostu ktoś ją wyrzucił, założyłem nową i być może moje czyszczenie nic nie dało bo kolejny syf poszedł z baku, więc jeszcze raz wyczyszczę gaźnik, tylko jak byś mógł mi podpowiedzieć czy mam w gaźniku wykręcić wszystkie dysze czy po prostu rozebrać z grubsza i dmuchać sprężarką?

Pozdrawiam
yamaha tt250r
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7/9/2014, 19:27

Postprzez henio12323 » 8/9/2014, 20:28

mokry zawsze lepsze jak sie lata w terenie, suchy duzo przepuszcza drobnego syfu.

jak filtr jest gąbkowy, to sie go pierze w gorącej wodzie z rozpuszczonym proszkiem do prania albo jakas dobrze myjącą chemią np aktywne piany itp potem op wysuszeniu nasączasz przynajmniej olejem, a najlepiej płynem do nasączania filtrów. dmuchanie spręzarka niewiele da.

a czym - srubokrętem ;D a co do syfu załoz sobie filtr paliwa ;P najlepiej przy robieniu gaźnika rozebrać go ja tylko sie da.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez yamaha tt250r » 9/9/2014, 14:00

Wyciek ustal, popuscielm lancuch juz nie cieknie ale zdejme zebatke dla pewnosci i sprawdze co tam sie dzieje.

Gaznik przeczyszczony jeszcze raz ustawilem zgodnie z manualem, motorek ladnie chodzi na wolnych obrotach, ladnie pali, z tym ze jak na jalowym biegu daje mu odrazu na maksa manetke od gazu to ma od zera chwile zadlawienia i pozniej jest ok. Przejechalem sie okolo 5km zgasl mi na wysokich obrotach, poczekalem chwile i odpalil i wrucilem. Odkrece swiece zobacze czy ja wypala czy dalej smoli ale moze koledzy wiecie po tym co do tej pory ustalilem co moze byc jeszcze nie tak.
yamaha tt250r
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7/9/2014, 19:27

Postprzez henio12323 » 9/9/2014, 20:08

regulacja względem manuala to zazwyczaj regulacja tak aby moto odpalał i tak sie dzieje - wiec ok, ale od tej pozycji ustawiasz dalej dopiero gaźnik pod warunki, pod pogode, pod wysokosc nad poziomem morza, pod stan silnika i samego gaźnika itp itd. teoretycznie kazda ingerencja w układ wymagała by korekty gaźnika ( to jest jego najwieksza chyba wada ) wiec to dławienie to zazwyczaj za duzo ilosc paliwa.

co do gasniecia - sprawdź swiece co i jak z nią
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez yamaha tt250r » 10/9/2014, 20:06

Przestałem walczyć, bo dzisiaj po chwilowej jezdzie zacza przerywac, strzelac. Oddałem do mechanika znajomego który zjada zęby na tego typu złomach zatem czekam jutro może coś bedzie wiadomo.

Dodatkowo wyszło ze musze kupić łożysko do przedniego koła oraz zestaw naprawczy do wachacza tył... Zatem zaczeły się koszty, ale wychodze z założenia co zrobie to bede wiedział ze jest zrobione.

Mam pytanko do kolegów, czy jakis serwis online z częściami zamiennik bądź oryginały znacie? Może będzie cos taniej niż u mnie na miejscu w sklepach. Dodatkowo chciał bym okleić plastiki okleiną bo są już w opłakanym stanie, może też wiecie gdzie coś takiego można kupić (przeglądałem allegro i powiem szczerze że nic nie ma ciekawego dosłownie kilka aukcji).
yamaha tt250r
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7/9/2014, 19:27

Postprzez henio12323 » 10/9/2014, 20:45

dzwon po dealerach i pytaj o ceny. a zamienniki olekmotocykle.pl rabbitsport i allegro.

mozesz na zamówienie sobie zrobic no-moto.pl albo jakos tak albo blitz moto ( wklep sobie w google) jest pewnie jeszcze kilka ale te chyba najwieksze firmy w pl
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê