Zobacz wątek - Jak Garażować motocykl w Zimie ? Pytania/poradnik.
NAS Analytics TAG

Jak Garażować motocykl w Zimie ? Pytania/poradnik.

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Jak Garażować motocykl w Zimie ? Pytania/poradnik.

Postprzez pablo9321 » 28/8/2014, 16:56

Czesc Wszystkim.

Sezon sie powoli konczy, wiec nalezy myslec o garazowaniu swojego "cacka" stad tez szukam informacji jak dobrze przezimowac moto.

Posiadam GSXR-a 600 k1 i jest to moj pierwyszy tak powazny motocykl i chcialbym odpowiednio o niego zadbac by na wiosne nim jezdzic.

Warunki w jakich bedzie garazowany moj motocykl :
Garaz, docielony, od czsu do czasu bedzie w nim palone ( 3 razy w tygodniu )

Kroki ktore chce podjac by zadbac o niego :

1. Nie mam podnosnika na kola wiec zamierzam dopompowac cisnienie w oponach:
Tyl do 2.8-2.9 ( aktualnie 2.5)
Przod 2.7-2.8 ( aktualnie 2.5 )
2. Przestawiac motocykl co 2 tygodnie by nie zrobila sie wgniotka na oponach
3. Zalac bak paliwem do pelna by nie zardzewial.
4. Motocykl nakryc jakas kołdra by nie zamarzl.
5. Odpalac Raz w miesiacu na 30min motocykl ?
6. Odlaczyc aku od motocykla i raz w miesiacu podlaczyc do prostownika ? albo wogole tylko niech lezy obok motocykla ( nie mam specjalnego prostownika pod zelowe aku )

Odnosnie do punktu 5, nie wiem co zrobic z olejem, bo jedni mowia by sposcic na zime bo moze zamarznac i lipa bedzie...
Nie wiem, sam co zrobic z olejem. To samo sie tyczy odpalania moto na 30 min, ani silnik sie nie zagrzeje wiec za bardzo to tez sensu nie bedzie miec ...


Chcialbym Was prosic byscie sie wypowiedzieli jak Garazujecie moto w zimie i z tego zrobic PORADNIK
pablo9321
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 3/4/2014, 09:41
Lokalizacja: świętokrzyskie, powiat staszowski




Postprzez SpeedyGonzales » 28/8/2014, 22:41

Dodam coÅ› od siebie, mianowicie:
-5 bzdura, jak moto nie odpalane postoi pół roku NIC mu się nie stanie. Jak chcesz coś w tej kwestii zrobić to nalej do cylindrów trochę oleju i tyle. Cenne pojazdy się szczelnie zafoliowuje i nikt nie przepala ich co chwilę. Na Yt są filmy o odpalaniu czołgów z czasów IIwś, nikt ich nie przepalał od 70ciu lat a po prostych zabiegach jak czyszczenie odpalały.
-8 aku odłącz i przechowuj w temp pokojowej doładowywując co miesiąc. Rozładowanie go uszkadza.
Jakie zadania spełnia olej? Choćby chroni przed korozją prawda, więc warto go mieć czy nie?
Trzeba też obowiazko umyć motocykl, brud trzyma wilgoć a potem rdza wychodzi. Reszta punktów ok. A kołdra może nie tyle chroni przed mrozem co przed kurzem, zwykły koc już wystarczy.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez pablo9321 » 29/8/2014, 09:22

@SpeedyGonzales
Dziękuje za cenne rady z Twojej strony jako uzytkownika motocykli.


@kello, dzieki rowniez za obowiazkowe lektury jak zadbac o motocykl.

Ciesze sie bardzo ze mi pomogliscie.

Mam jeszcze jedno pytanie, jak nalac olej do cylindrów ? ( musze zdjac bak, filtr powietrza i dopiero moge to zrobic ) ?
pablo9321
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 3/4/2014, 09:41
Lokalizacja: świętokrzyskie, powiat staszowski

Postprzez stareRadio » 29/8/2014, 10:37

chyba latwiej bedzie wykrecic swiece i wlac kilka ml...
stareRadio
Świeżak
 
Posty: 443
Dołączył(a): 25/8/2011, 11:57
Lokalizacja: Dębica

Postprzez miki1406 » 29/8/2014, 16:18

był taki program "Mechanik" gdzie gość chyba miał odcinek o tym... To i dużo innych Videoporadników znajdziesz na youtube.pl
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez SpeedyGonzales » 29/8/2014, 23:22

stareRadio napisał(a):chyba latwiej bedzie wykrecic swiece i wlac kilka ml...

...najlepiej strzykawką, nie dużo powiedzmy maks 10-15ml na cylinder i przetocz motocykl na dwójce żeby olej się rozprowadził po gładzi cylindra. W 2t jest łatwiej, bo można podać do gaźnika np setkę benzyny z podwójną dawką oleju i po wypaleniu silnik jest przesmarowany.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez miki1406 » 30/8/2014, 10:33

Nie wyobrażam sobie co roku rozbierać moto na części, wykręcać świec i zalewać garków olejem... Co on ma stać?? 100lat??? Dajcie spokój... Bardziej go popsuje rozbierając i składając... Do tego będzie go 3 dni odpalał potem...

Ja tam nie przepalam, nie zalewam do pełna, nic nie zatykam i nie spuszczam... I zawsze zapala...
Jedyne co robię to zabieram baterie do domu i raz na miesiąc ją podładuje...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez SpeedyGonzales » 5/9/2014, 20:12

@miki ja na na zimowanie nie zalewałem olejem cylka, ale przed emigracją już tak i wykręcenie świecy nic nie zepsuło, po powrocie sprzęt odpalił jak bym wrócił z kasy na stacji, nie zarzuciło oleju na świecę czy coś. W porównaniu z przepalaniem to ma właśnie sens, choć nie mówię że jest to mus:-)
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê