Zobacz wątek - Kat. A od 18 lat
NAS Analytics TAG

Kat. A od 18 lat

Przepisy, prawo
_________

Kat. A od 18 lat

Postprzez Ziollo88 » 4/8/2014, 17:18

Co o tym myślicie ? Nie wiedziałem gdzie napisać i napisałem tutaj.
https://secure.avaaz.org/pl/petition/Pa ... _od_18_lat
"Bo do 150k/h to nie ma jazdy,nie ma jazdy bo to się w miejscu stoi i tyle"
Ziollo88
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10/6/2014, 18:14


Postprzez Fugu » 4/8/2014, 17:45

Idiotyzm.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Postprzez leff » 4/8/2014, 19:46

nie dosc, ze glupota to jeszcze zero jakiejkolwiek argumentacji ....... zenua
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Artur_ » 4/8/2014, 20:49

Argumentacja "Kategoria "A" powinna być od 18 lat tak jak kiedyś." :shock: To może jeszcze dodać zapis, że pierwsze moto dla 18-latka nie może mieć mniej niż litr i 150 kucy? :shock:
Artur_
Świeżak
 
Posty: 358
Dołączył(a): 30/5/2008, 06:23
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez SpeedyGonzales » 4/8/2014, 22:01

Proponuję złożyć i podpisać petycję o powrocie możliwości zapoznania się z motocyklem na egzaminie państwowym. Albo petycję żeby raz zapłacić za kurs np AM a potem zdawać egzaminy państwowe bez robienia później kursu od nowa, ew jak teraz tylko godziny praktyki. Petycja o zniesienie obowiązkowej polisy OC na okres sezonowania motocykla też będzie dobra. Albo ustalenie maksymalnej stawki OC na np 10-15 procent minimalnej pensji nie byłoby głupie. Czemu z samochodami nie ma podobnie? Przecież nie trzeba mieć nowego M5, na starych Bmw poniżej 2l czy innych zabiło się dziesiątki młodych. Może najpierw prawo jazdy B1 na 126p, B2 na jakiś kompakt 1.6, B bez ograniczeń... Ja w tym wszystkim widzę tylko hajs hajs i hajs, zamiast dbania o bezpieczeństwo. Łatwiej jest czegoś zakazać lub ograniczyć, zamiast pomyśleć logicznie nad bezpieczeństwem. Ile razy postawią ograniczenie prędkości zamiast naprawić drogi? To są realne problemy, bo jak ktoś nie ma rozumu to i na 50cm zabije siebie lub kogoś.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez baccari18 » 4/8/2014, 22:09

Niech ogarna egzaminatorow ktorym sie pierdyli we lbach ,i zdawalnosc sie poprawi a ludzia zachce sie robic prawko. Bo mi sie odechcialo ale jeszcze trzeba bedzie.
..
baccari18
Świeżak
 
Posty: 199
Dołączył(a): 14/9/2013, 09:58

Postprzez andy7 » 4/8/2014, 22:28

baccari18 napisał(a):Niech ogarna egzaminatorow ktorym sie pierdyli we lbach ,i zdawalnosc sie poprawi a ludzia zachce sie robic prawko. Bo mi sie odechcialo ale jeszcze trzeba bedzie.


What language do You speak ? Bo pisuesz tragicznbiej odemnie, a to juz cos znaczy :mrgreen:

Speedy Gonzales, Ty to prawdziwy wywrotowiec i Anarchista jestes. :mrgreen:

No autora powinni do nagrody Pulitzera nominowac, jeszcze tylko powinien zlozyc petycje, aby Polska nad trzema morzami lezala, jak KIEDYS ! ! !



:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez lagiboy » 4/8/2014, 22:49

pomysł nie jest głupi, wystarczyłoby tak jak jest teraz z kat B i motocyklami. Np po zdaniu egzaminu na A jeśli poniżej 24 lat to maks do 35-40KW (CB500 stara mogłaby się łapać, fajny sprzęt) przez 2-3 lata, a potem róbta co chceta. fajnie byłoby gdyby nie było ograniczeń ale tylko ludzie mądrzy potrafią korzystać z takiej wolności. Niestety głupich nie sieją.

tekst z FB mojej koleżanki
"when you are dead,
you don't know that you are dead.
It is difficult only for the others.

It is the same when you are stupid"
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Fugu » 5/8/2014, 07:38

lagiboy napisał(a):Np po zdaniu egzaminu na A jeśli poniżej 24 lat to maks do 35-40KW (CB500 stara mogłaby się łapać, fajny sprzęt) przez 2-3 lata, a potem róbta co chceta.


Gdy ja robile prawo w DE, to dokladnie tak bylo. W wieku ponize 24 lat dostawales A2 i po dwoch latach i podpisaniu, ze przejezdziles (IIRC) 6.000 km mogles rozszerzyc prawo do A - koszty takie jak przy wymianie plastiku.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez madcap » 5/8/2014, 21:57

baccari18 napisał(a):Niech ogarna egzaminatorow ktorym sie pierdyli we lbach ,i zdawalnosc sie poprawi a ludzia zachce sie robic prawko. Bo mi sie odechcialo ale jeszcze trzeba bedzie.


najłatwiej swoją nieumiejętność, głupotę i skąpstwo przenieść na egzaminatora.

potem płać i płacz zarówno za kolejne podejścia jak i dodatkowo kupowane godziny. summa sumarum tani instruktor na swoje wyszedł.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez andy7 » 5/8/2014, 22:32

lagiboy napisał(a):Np po zdaniu egzaminu na A jeśli poniżej 24 lat to maks do 35-40KW (CB500 stara mogłaby się łapać, fajny sprzęt) przez 2-3 lata, a potem róbta co chceta.


Lagiboy, ale swiat ma isc do przodu a nie sie cofac. Pojazdow na drodze przybywa a nie ubywa, stress jest duzo wiekszy, ludzie potrzbuja dluzej na nauke, a Ty chcesz zrobic " latwiej " no chyba, ze zakladom pogrzebowym. Sorry, ale tak to widze.


Fugu napisał(a):Gdy ja robile prawo w DE, to dokladnie tak bylo. W wieku ponize 24 lat dostawales A2 i po dwoch latach i podpisaniu, ze przejezdziles (IIRC) 6.000 km mogles rozszerzyc prawo do A - koszty takie jak przy wymianie plastiku.


Fugu, o czym Ty piszesz ? Chyba Ci sie United Kingdom z Niemcami pomylil.

Nigdy w Niemczech nie bylo czegos takiego, zeb cos podpisywales, i nigdy nie bylo, ze musiales wyjezdzic konkretna ilosc kilometrow.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez lagiboy » 5/8/2014, 22:45

jak dla mnie to świat robi się coraz bardziej podupcony, niedługo trzeba będzie robić specjalizację z jazdy motocyklem, bo tylko specjaliści będą mogli to wszystko ogarnąć. to ze więcej aut i innego rodzaju pojazdów na drogach to żadna przeszkoda, problem jest kto tym kieruje. I pomimo starań "urzędasów" debili na drodze nie brakuje i nigdy nie zabraknie. Najbardziej boję się tych co prawko kupili bo nie mogli zdać albo im się nie chciało. przeraża mnie ta myśl, że ktoś kto zupełnie nie ma pojęcia i nie ogarnia może mnie nielegalnie wyrobionym prawkiem "legalnie" zabić.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez andy7 » 6/8/2014, 07:23

Lagiboy

pieknie powiedziane - LICENCJA DO ZABIJANIA - wierz lub nie, ale dokladnie to samo mowie.

Zapytaj rodzicow, czy dziadka, ile godzin szkolil sie na PJ ?

Stara generacja miala kilka godzin - 5-6, no moze 10. Za moich czasow musialem wyjezdzis 24 x 45 min..

Ppytaj instruktorow OSK czy nawet na forum, ile godzin wyjezdzili ?

Wlasnie dlatego, ze natezenie ruchu wzrasta mlodzi tego nie ogarniajq i maja takie problemy aby sie nauczyc i zdac egzamin.

Zgodze sie z tym, ze swiat staje sie coraz bardziej skomplikowany, ale taka jest kolej rzeczy. W Japoni aby zdac kat. A szkola sie 2 lata podobno cwicza manewry na dachach wierzowcow ( tak pisal znajomy ktory zyl w Japoni ).

Wcale tez bym sie nie zdziwil, ze kiedys nastapi powtorka z teori, bo ludzie juz po pol roku po zdaniu teori glupieja ni nie pamietaja 25 % z tego co powinni znac i pamietac.r.
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Johnny15 » 6/8/2014, 20:49

A ja jestem za A od 18 lat ponieważ muszę czekać 3 lata żeby jeździć swoim zetem na legalu. Btw według mnie jak ktoś jest głupi to to A od 24 może tylko spowolnić jego śmierć o 4-6 lat :)
Johnny15
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 24/11/2012, 20:49
Lokalizacja: Łódź

Postprzez jasnoksieznik » 6/8/2014, 21:44

Johnny15 napisał(a):A ja jestem za A od 18 lat ponieważ muszę czekać 3 lata żeby jeździć swoim zetem na legalu. Btw według mnie jak ktoś jest głupi to to A od 24 może tylko spowolnić jego śmierć o 4-6 lat :)


Na tym polega dowcip - przez 4-6 lat niektorzy madrzeja. A z czysto uzytkowego punktu widzenia motocykle (niecruisery) pow. 600ccm i tak sa bez sensu, bo nie ma gdzie nimi jezdzic
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Fugu » 7/8/2014, 11:55

andy7 napisał(a):Nigdy w Niemczech nie bylo czegos takiego, zeb cos podpisywales, i nigdy nie bylo, ze musiales wyjezdzic konkretna ilosc kilometrow.


Bylo. Stosunkowo dokladnie 20 lat temu ;)
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez leff » 7/8/2014, 12:44

Johnny15 napisał(a):A ja jestem za A od 18 lat ponieważ muszę czekać 3 lata żeby jeździć swoim zetem na legalu. Btw według mnie jak ktoś jest głupi to to A od 24 może tylko spowolnić jego śmierć o 4-6 lat :)


jak ktos glupi to jezdzi bez prawka .........
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Invi » 7/8/2014, 18:17

andy7 napisał(a):
lagiboy napisał(a):Np po zdaniu egzaminu na A jeśli poniżej 24 lat to maks do 35-40KW (CB500 stara mogłaby się łapać, fajny sprzęt) przez 2-3 lata, a potem róbta co chceta.


Lagiboy, ale swiat ma isc do przodu a nie sie cofac. Pojazdow na drodze przybywa a nie ubywa, stress jest duzo wiekszy, ludzie potrzbuja dluzej na nauke, a Ty chcesz zrobic " latwiej " no chyba, ze zakladom pogrzebowym. Sorry, ale tak to widze.


Tak, co z tego że się nic na tym dodatkowym kursie nie nauczą, ważne że trudniej :D




andy7 napisał(a):pieknie powiedziane - LICENCJA DO ZABIJANIA - wierz lub nie, ale dokladnie to samo mowie.


Proponuje wprowadzenie licencji na zakup i użytkowanie noży! Najlepiej stopniowalną, najpierw nożyk do 5cm, po 2 latach możliwość przystąpienia do egzaminu (po kursie za 2000zł) na nóż do 10cm, większe tylko dla służb :twisted:


andy7 napisał(a):Zapytaj rodzicow, czy dziadka, ile godzin szkolil sie na PJ ?

Stara generacja miala kilka godzin - 5-6, no moze 10. Za moich czasow musialem wyjezdzis 24 x 45 min..


No zobacz, a mimo to jeżdżą, w większości lepiej niż wielu młodych :P





Sam pomysł z powrotem do dawnych przepisów może i taki sobie, ale to że po 2 latach jazdy kategoria prawa jazdy powinna sam się podnosić to akurat bardzo rozsądne. Ale wiadomo że nie przejdzie, w końcu skorzysta na tym tylko kierowca, a nie państwo ;)
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez andy7 » 7/8/2014, 21:37

Fugu napisał(a):
andy7 napisał(a):Nigdy w Niemczech nie bylo czegos takiego, zeb cos podpisywales, i nigdy nie bylo, ze musiales wyjezdzic konkretna ilosc kilometrow.


Bylo. Stosunkowo dokladnie 20 lat temu ;)


Nie bylo i byc nie moglo, bo kat. A2 weszla dopiero od 13.01.2013 roku

20 lat temu to mopglo byc co najwyzej kat. A Beschränkt bez jekiegokolwiek §§ co do wyjezdzenia jakichkolwiek km.

Invi napisał(a):Tak, co z tego że się nic na tym dodatkowym kursie nie nauczą, ważne że trudniej :D

No zobacz, a mimo to jeżdżą, w większości lepiej niż wielu młodych :P

Sam pomysł z powrotem do dawnych przepisów może i taki sobie, ale to że po 2 latach jazdy kategoria prawa jazdy powinna sam się podnosić to akurat bardzo rozsądne. Ale wiadomo że nie przejdzie, w końcu skorzysta na tym tylko kierowca, a nie państwo ;)


Nie uwazasz, ze to tylko problem tego kto szkoli i co potrafi ? Ten kto potrafi wyszkoli bez problemow a ten ktory nie potrafi to noze stawac na glowie i nie nauczy.

To teraz moze rozpatrzmy kwestie sprzetow jakie byly dostepne po wojnie. Ime mialy pojemnoisci i jaka mialy moc ? Pomijam juz kwestie ceny. Dawaly szanse nieskrecenia karku przy oszamiajacych jak na tamte czasy predkosciach i nie pytaj ile razy co niektorzy sie przy tym w pory zesrali.

Dzis masz 100 km/ ha po 3 mrognieciach powiekami co niekoniecznie wplywa na szanse dlugiego zycia, co potwierdzaja stytystyki i temat o wypadkach.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez lagiboy » 7/8/2014, 22:24

Invi napisał(a):Proponuje wprowadzenie licencji na zakup i użytkowanie noży! Najlepiej stopniowalną, najpierw nożyk do 5cm, po 2 latach możliwość przystąpienia do egzaminu (po kursie za 2000zł) na nóż do 10cm, większe tylko dla służb Twisted Evil
weź nawet nie podpowiadaj, bo jakiś debil tu wlezie i wpadnie na pomysł żeby to wcielić w życie, a mój nóż do chleba ma 24cm.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Następna strona


Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na gr