Zobacz wątek - Jakiego crossa kupić?
NAS Analytics TAG

Jakiego crossa kupić?

Enduro, Cross
_________

Jakiego crossa kupić?

Postprzez JodaM » 3/8/2014, 17:48

Witam. Na wstępie powiem, że jestem nowy na forum i za wszelakie błędy z góry przepraszam. Jestem zainteresowany zakupem crossa o pojemności 125cm3. Zaznaczę też, że przeczytałem już wiele tematów o tym jednak w większości były one stare i nie dowiedziałem się tego czego chciałem. No dobra teraz może trochę informacji:
Wiek: 15
Waga: 65kg
Fundusze: do 6500 zł
Doświadczenie: od 4 lat jeżdżę na quadzie (Honda - poj 500), jeśli o motocykle chodzi to na co dzień poruszam się rometem 50 ale miałem też do czynienia z yamahą ybr 125 oraz inny motocyklami drogowymi. Ogólnie swoje doświadczenie w terenie oceniam na dobre.
Przeznaczenie motocykla: głównie jazda w terenie (lasy, łąki, góry, pola itp.) + dojazd do szkoły.
Dodatkowe informacje: Było by fajnie gdyby ten cross miał możliwość zarejstrowania. Możecie również podawać propozycję enduro tylko dość mocnego. Rocznik raczej bez znaczenia. Od razu uprzedzę pytanie czy wiem czym się różni enduro, a cross. Liczę na ciekawe propozycję od kogoś kto miał z takimi sprzętami do czynienia.
Pozdrawiam i przepraszam za wszelakie błędy.
JodaM
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3/8/2014, 17:17
Lokalizacja: Gostynin


Postprzez ProWIERZBA » 3/8/2014, 20:23

Zasadniczą różnicą między full crossem a enduro jest to że większość enduro jest przygotowana do rejstracji na drogę... Jeżeli masz 15 lat i masz zamiar jeździc po drodze (do szkoły) to zostań przy romecie, bo enduro zaczynają się bodajrze od 250 a to za duzo jak chcesz sie przesiasc z 50 (nie ma enduro 2t) i po drodze do szkoły jak chcesz jeździc nawet na zarejstrowanym ?! Na karcie motorowerowej ?! Wątpie... Więc w Twoim przypadku polecałbym jakąś Yamahe DT 50, założysz opony na teren i mozesz jezdzic po drodze do szkoly i po lesie... ;)
WIERZBA
Avatar użytkownika
ProWIERZBA
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 4/12/2013, 19:38
Lokalizacja: Bielsko


Postprzez JodaM » 3/8/2014, 22:01

W marcu 16 więc od razu a1 i po problemie. Tak jak pisałem wiem czym to się różni ale z tego co widziałem to są też full crossy z możliwością rejstracji. Yamaha DT 50 to się nadaje dla dziadka. Nie to odejście, za mało mocy w jakikolwiek teren. W grę wchodzi tylko 125.
Ale i tak dziękuję za próbę pomocy. Liczę na inne propozycję.
JodaM
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3/8/2014, 17:17
Lokalizacja: Gostynin

Postprzez henio12323 » 3/8/2014, 22:37

sprawa prosta i powinna siÄ™ rozwiÄ…zac ponizej ;

jak masz 6500 i masz sporo kasy na utrzymanie motocykla w terenie, ma byc wyczynowy ale nadający sie na ulice i na pola lasy itp no to polecam ktma EXC 125, wyczynowy motocykl, mocniejszego i bardziej terenowego nie znajdziesz ;) ale kosztuje duzo, pali duzo, często wymaga remontu i diagnostyki. ( nie pytaj ile pali itp itd bo to wszystko masz w necie i na forum )


jak masz 6500 ale potem nie bedziesz miał taczki kasy na utrzymanie i remonty kup sobie cos pokroju yamahy DT 125, motocykl jest cięzszy, troche słabszy, ale praktycznie bezobsługowy i tani.

i tyle ;) innych opcji nie ma
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez JodaM » 3/8/2014, 23:00

No dobra nawet ten exc fajny tylko co z tego skoro po 1 jest tego mało, a po drugie nie znalazłem żadnego z ceną do 6,5k. Co do yamahy dt odpada. Nie podoba mi się po prostu. Nie ma czegoś w deseń tego ktm-a?
Dzięki za poprzednią odpowiedź i liczę na kolejną.
Pozdrawiam.
JodaM
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3/8/2014, 17:17
Lokalizacja: Gostynin

Postprzez dawidsx » 4/8/2014, 13:40

Mam ktm sx 125 2004rok po wymianie tłoka i uszczelek.
Jedyne co Musisz zrobić to uszczelniacz od strony zębatki bo trochę Puszcza.
Cena dużo poniżej twojego pułapu i jeszcze trochę zejde to możesz sobie pod siebie idealnie porobić
2004 KTM SX 125 -> 2008 SUZUKI RM-Z 250 -> 2010 YAMAHA WR450F -> 2014 KTM SXF 350
Avatar użytkownika
dawidsx
Świeżak
 
Posty: 416
Dołączył(a): 5/2/2013, 22:23

Postprzez henio12323 » 4/8/2014, 18:43

ale SX to nie do lasu, sam pewnie o tym wiesz


kolego nie znajdziesz motocykla z dnia na dzien, szukaj a znajdziesz ;) nie ma , jest albo DT albo EXC. DT to sprzt bardziej na ulice niz asfalt. EXC to wyczynówka. nie kupisz wyczynówki za cene DTtki i juz. to tak jakbys chciał kupic samochód identyczny jak porshe ale z silnikiem diesla i za 5 tysiecy złotych... albo jedno albo drugie ;P jak cie nie stać to trudno. mozesz poszukac podobne sprzęty jak DT, ktm lc2, aprilia rx, honda mtx, crm, kmx itp
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê