Zobacz wÄ…tek - Kupno 125 :)
NAS Analytics TAG

Kupno 125 :)

i inne małe pojemności
_________

Kupno 125 :)

Postprzez Empire » 29/7/2014, 22:04

Siemka :)

Planuje kupić 125 i postanowiłem posłuchać się rad doświadczonych już w tych sprawach :)

Co byście mi poradzili ze 125 kupić?
Jedyny wymóg to możliwość jazdy z prawkiem A1 (125cm3 i 11kW max).

Byłbym wdzięczny za poradzenie co wybrać bo ogólnie sam mam z tym problem, chciałem aprille ale ona nie mieści się z kW...

Prosiłbym o podanie modeli i fajnie by było gdyby nie były to modele z najwyższej półki. Więc wdzięczny również byłbym gdybyście obok nazwy modelu podali orientacyjnie cenę użwanego tak ile maxymalnie za niego miałbym zapłacić żeby nie przepłacić i nie stracić.

Z góry dziękuje :)

@EDIT:
Wcześniej z braku czasu nie dodałem tego więc nadrabiam.

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
* Hmm jedynie skutery 50 także na takich modelach totalny laik.

- Wiek, waga, wzrost,
18 / 64kg / 178cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
* Jazda na co dzień do szkoły, latanie, jazda z plecaczkiem.

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
* Jak najwięcej ;)

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
* Około 4-4.5k. Ciuchy oczywiście że będą ale jednak najpierw bym chciał nauczyć się jeździć bo tak czy siak teraz nie odważę nawet się rozpędzać za bardzo :)

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
* Hmm tyle ile będzie potrzeba ale wolałbym jakiś sprzęt który nie będzie tym z najdroższych w utrzymaniu :)

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
* CoÅ› w stylu NSR/CBR

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
* NSR/CBR/APRILLIA


PS:
Ogólnie takie mi się podobają i czytałem że na nich jeżdżą z A1 ale gdy patrzę po stronkach na te motocykle to zwyczajowo mają powyżej tych 11kW... Więc nie wiem jak to już jest. Wymóg jest najważniejszy żebym mógł legalnie na A1 jeździć.
Empire
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29/7/2014, 21:54


Postprzez Delthir » 30/7/2014, 09:23

Cześć! Ja również szukam motocykla 125ccm na a1, nie jestem jakimś specem on mechaniki ale podziele się z Tobą tym co się już dowiedziałem, no więc zaczynamy:
Na aprilli rs 125 i hondzie nsr 125 będziesz mógł jeździć ale jak są zablokowane do 15km(11kW), one są na silnikach 2t i palą gdzieś 2x więcej od 4t, ze ścigaczy 4t to masz do wyboru honde cbr 125 albo yamahe yzf r125, tylko że ta druga jest droga. Co do 2t to jest jeszcze coś takiego jak Caciga Mitto czy jakoś tak, ale to ma 42km i pali pewnie z 10l/100km. Więcej takich "ścigaczy" 125cc nie znalazłem, jest jeszcze z tego co wiem jakaś aprillia nowa, ale ona też jest droga. Tylko jak masz 18lat to nie lepiej robić a2 i jeździć sobie jakąś 600-tką? Zrób sobie a2 to sobie kupisz aprillie rs 125 bez blokad jak nie będziesz chciał większego moto :) Edit: Jest jeszcze coś takiego jak HONDA CBF 125, ale to jest nie ladne...
Delthir
Świeżak
 
Posty: 96
Dołączył(a): 25/7/2014, 17:10


Postprzez kravter » 30/7/2014, 11:25

a2 uprawnia do kierowania motocyklem do 50KM a jaka 600 ma 50 km? :D
kravter
Świeżak
 
Posty: 318
Dołączył(a): 6/5/2013, 16:59

Postprzez xKoniu » 30/7/2014, 13:27

@up Honda nx 650 ;) 650'tka i poniżej 50km, z tego co wiem ;)
xKoniu
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 11/11/2013, 09:44

Postprzez Delthir » 30/7/2014, 18:52

kravter napisał(a):a2 uprawnia do kierowania motocyklem do 50KM a jaka 600 ma 50 km? :D

No wiadomo, że wszystkie ścigacze mają grubo ponad 50 kucy, ale niektóre moto takie bardziej do nauki jazdy maja mniej.
Delthir
Świeżak
 
Posty: 96
Dołączył(a): 25/7/2014, 17:10

Postprzez Empire » 31/7/2014, 00:03

Powiem tak.

Jak już wspominałem jestem laikiem. Uczę się jeszcze więc swoich funduszy nie posiadam takich żeby było mnie stać na wszystko :)

To ma być prezent na 18 którą miałem niedawno :) Niestety rodzice nie zgodzili się na a2 ponieważ stwierdzili że to już za duża moc i cóż... Pozwolenie mam na a1 i motorek 125cc :) Wiecie nie narzeka się na coś co dostaje się w prezencie ;)

Dzięki za pomoc, chętnie posłucham rad innych jeszcze :)
Empire
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29/7/2014, 21:54

Postprzez Delthir » 31/7/2014, 09:21

Empire napisał(a):Powiem tak.

Jak już wspominałem jestem laikiem. Uczę się jeszcze więc swoich funduszy nie posiadam takich żeby było mnie stać na wszystko :)

To ma być prezent na 18 którą miałem niedawno :) Niestety rodzice nie zgodzili się na a2 ponieważ stwierdzili że to już za duża moc i cóż... Pozwolenie mam na a1 i motorek 125cc :) Wiecie nie narzeka się na coś co dostaje się w prezencie ;)

Dzięki za pomoc, chętnie posłucham rad innych jeszcze :)

Jak chcesz coś w stylu ściga to masz do wyboru:
- honda cbr 125 (to jest 4t)
- yamaha yzf r125 (to jest 4t)
- honda nsr 125 (to jest 2t)
- aprillia rs 125 (to jest 2t)
- caviga mitto 125 (to jest 2t)
Z takich typowych sportow to chyba wszystko, napisalem w nawiasie 2t lub 4t.
2t- duzo pali, ma duzo mocy(jeśli nie jest zablokowany) i brzmi jak kosiarka
4t- mało pali, ma o połowę mniej mocy niż nie blokowane 2t i brzmi jak normalny motocykl
Ja sam będę robił a1 i ja wybiorę 4t. Zajrzy ktoś do mojego tematu? :<
Delthir
Świeżak
 
Posty: 96
Dołączył(a): 25/7/2014, 17:10



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê