Zobacz wątek - DERBI GPR 125 Hamulec Przód
NAS Analytics TAG

DERBI GPR 125 Hamulec Przód

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

DERBI GPR 125 Hamulec Przód

Postprzez profesorek_96 » 11/7/2014, 19:26

Witam. Jestem nowy na tym forum. Ostatnio borykam się z następującym problemem. Starły mi się klocki hamulcowe w przednim zacisku. Więc postanowiłem je wymienić. Wymontowałem stare i przystąpiłem do montażu nowych. Okazało się że nie da się cofnąć tłoczków. Zmuszony byłem wymontować cały zacisk i na warsztacie tłoczki ustawić na swoim miejscu. Operacja ta udała się. Zamontowałem klocki na swoim miejscu jak również zacisk. Nalałem płyn do zbiorniczka i próbowałem odpowietrzać. Ile razy próbuje tyle razy mam miękki hamulec. Moje próby wyglądały w następujący sposób. Odkręcam wieczko przy kierownicy. luzuje śrubę przy kierownicy od oplotu i pompuje klamką, aż przestanie powietrze lecieć. Następne na wciśniętej klamce zakręcam. Teraz przechodzę do dołu. Luzuje ten odpowietrznik i nakładam wężyk. Wężyk włożony jest do pojemnika ale nie pływa w płynie. Teraz pompuje klamką i aż pokaże się płyn na wciśniętej klamce zakręcam i dalej hebel jest miękki. Nie wiem co źle robię? Ile razy trzeba tak pompować?
profesorek_96
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11/7/2014, 19:10


Postprzez miki1406 » 12/7/2014, 08:40

Ja to szybko i intensywnie uderzam w klamkę tak by mniej więcej do 1/4 swojego ruchu się chowała. Robię to przy odkręconym odpowietrzniku. Co minutkę zakręcam i sprawdzam, czy jest efekt twardnienia klamki...

Sprawdź też, czy dobrze zamontowałeś zacisk... Może tarcza przy na tłoczek i ma cały układ za dużo luzu, który kasuje wpadająca klamka
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice


Postprzez SpeedyGonzales » 12/7/2014, 08:59

Po pierwsze wężyk musi być w płynie. Jeśli nie będzie chciał iść to kup w aptece dużą strzykawkę za kilka zł, podgrzej wężyk i dobrze naciąg na odpowietrznik i zassij płyn. Jak zacznie normalnie lecieć to dajesz do naczynia z płynem i jazda. Możesz też zostawić wężyk w naczyniu z odkręconym odpowietrznikiem na powiedzmy pół godziny, częściowo układ może usunąć część powietrza.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości




na górê