Zobacz wÄ…tek - Honda CBR 600 f3 manetka na full odkrecona 0 mocy
NAS Analytics TAG

Honda CBR 600 f3 manetka na full odkrecona 0 mocy

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Honda CBR 600 f3 manetka na full odkrecona 0 mocy

Postprzez voncki » 3/7/2014, 12:33

Witam mam problem z moja cbr. gdy chodzi na bardzo niskich obrotach delikatnie strzela z wydechu i dziwny głos wydaje a podczas jazdy przy odkręconej manetce na full nie ma siły strasznie długo się rospedza itd nagrałem filmiki by łatwiej było rozwiązać problem.

to 1 filmik jaki glos wydaje: https://www.youtube.com/watch?v=rfJ29pHRnhk

A to 2 filmik jak przy odkreconej manetce na full nie ma mocy: https://www.youtube.com/watch?v=uJZyawJrtqw

Zaczęła to robić po tym jak się przewróciła na prawy bok podczas kiedy silnik pracował i była na biegu.

ProszÄ™ o szybkÄ… pomoc.
Ostatnio edytowano 4/7/2014, 09:11 przez voncki, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
voncki
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 7/3/2014, 18:08


Postprzez miki1406 » 3/7/2014, 12:36

1. Serwis podstawowy
2. Sprawdzić membrany w gaźnikach, świece, paliwo
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice


Postprzez voncki » 4/7/2014, 09:09

Przemieniałem całe gaźniki od kolegi z cbr i to samo robiła ,świece wyciągałem i wygrzałem i przemieniałem pompke paliwa i nic nie dało.
voncki
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 7/3/2014, 18:08

Postprzez vardana » 4/7/2014, 16:52

Ja....
PO PIERWSZE: masz motor 5 lat, wstałeś rano i nagle taka sytuacja ?? A historia choroby? Zawsze tak było, dopiero co kupiłeś?

Zamiana gaźników z innego moto to pomyłka. Gaźniki trzeba wyregulować dla tego konkretnego silnika i jego kompresji/ssania.


Jak moto Ci strzela to odpowiedz jest prosta: któryś cylinder nie pali jak powinien: możliwe przyczyny: gaźnik/świeca/wlot- fałszywe powietrze/zapłon na świece/świeca zachlapywana olejem z dołu lub góry/świeca po prostu wyrobiona, świeca zalewana paliwem z gaźnika/ przebicie na masę przy przyłaczu przewodu z cewki do świecy i kurna jeszcze z 10 powodów.

Więc: serwis podstawowy.

Z filmików na moje ucho to Ci dwa cylindry nie chodzą. Zobacz które. Metody są proste: mierzysz temperaturę kolektorów wydechowych po odpaleniu zimnego motocykla, bo tam jest bezinwazyjny dostęp. Te które nagrzewają się wolniej niż pozostałe nie palą jak trzeba. Jak ostatnio mierzyłem jednemu kolesiowi to przerywający cylinder miał 250stopni a pozostałe już po chwili miały 400, więc przy pomiarze trzeba być trochę bystrym...
Yamaha FZR 1000
vardana
Świeżak
 
Posty: 113
Dołączył(a): 31/3/2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa - bielany

Postprzez mzetzkodeina » 4/7/2014, 16:57

cylinder dostal wody z chlodnicy to na 100% pewne
mzetzkodeina
Świeżak
 
Posty: 106
Dołączył(a): 12/3/2014, 22:37



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości




na górê