Zobacz wÄ…tek - <i>[biblioteka]</i> Pojedziesz motocyklem bez prawa jazdy...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Pojedziesz motocyklem bez prawa jazdy...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 16:39

Komentatorzy napisał(a):Jakie polcacie motocykle do 125 cm3 i 15 KM?<br><hr>kkk<br>
Komentatorzy napisał(a):jak 15 KM to np yamaha yzf-125 v-maks ok 120 km/h , aprilia rs4 125 v-maks ok 120 km/h , a 125cm3 z większą mocą to : aprilia rs125 full seria ok 38 KM v-maks ok 170 km/h , cagiva mito ok 45 KM v-maks ok 190 km/h :D<br><hr>zmotoryzowany <br>
Komentatorzy napisał(a):a skad info ze ma byc do 15KM? nigdzie tego nie widze.<br><hr>mikus<br>
Jest w projekcie ustawy.<br><hr>MAH
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 16:59

Komentatorzy napisał(a):Prośba do redakcji. Skończcie wypisywać te durne tytuły artykułów rodem z onetu czy interii. Nie pierwszy raz to widać na Waszym portalu.
Jakie bez prawa jazdy? Jakie legalnie? Wiem, że wiele osób tutaj się domyśla o co chodzi, ale udostępnione na facebooku sieje zamęt. Nie bez prawa jazdy, bo po 3 latach posiadania kat. B, a to znaczna różnica. Już na pewno nie legalnie.
Pozdrawiam<br><hr>Gojus_96<br>
Komentatorzy napisał(a):popieram<br><hr>mikus<br>
Wybaczcie Panowie, bijÄ™ siÄ™ w pierÅ› i zapisujÄ™ na wizytÄ™ do okulisty.
Pozdrawiam.<br><hr>Gojus_96
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 17:12

Komentatorzy napisał(a):Pomysł byłby dobry gdyby te osoby choć raz wcześniej przejechały motorem podczas zdawania na prawo jazdy. "Małolaty" które zdawały w ośrodkach szkoleniowych na kartę motorowerową były znacznie lepiej przygotowane niż osoby które jeździły na dowód skuterem z TESCO. Teraz można sobie wyobrazić 21 latka który zadowolony kupuje motor (bo na skuterze to wiocha trochę się pokazać) i myśli: Kupię jakiś tani motor to w korkach nie będę stał i wyrwe parę lasek. Czy osobę starszą która nigdy wcześniej nie jeździła motocyklem i dużo trudniej się nauczyć i orientować na drodze.
Poza tym ośrodki szkolenia też na tym cierpią..
Podsumowując, teraz możemy czekać na filmiki na yt co ludzie potrafią na 125 jak je tuningować i kamery GoPro na kaskach jak omijają korki na kole (y)<br><hr>kb<br>
Komentatorzy napisał(a):Przestańcie robić z jazdy motocyklem (nie piszę tu o motocyklach wymagających wyższych umiejętności) a w tym przypadku 125 - jakoś mega umiejętność. Nasi ojcowie kupowali motocykl i jeździli, w innych krajach szczególnie południowych też jest podobna sytuacja. A u nas to niby jakaś wiedza w tajemna. Jeżeli ktoś jeżdzi autem to ma jakieś pojęcie o ruchu drogowym. A sama jazda 125 nie jest skomplikowana pojmują to nawet dzieci. Oczywiście że należy się szkolić nawet jeżdżąc na skuterze, tego nigdy za dużo - ale te wszystkie szkoły na prawo jazdy - to większości i tak nie uczą jak jeździć tylko zdać - to dopiero szkolenia doszkalające i doświadczenia dają możliwość bezpiecznego poruszania się po drogach. Dlatego ja uważam że to dobry ruch, czym więcej ludzi zacznie jeździć na moto tym lepiej - oczywiście nie wszyscy do tego się nadają ale to już inna kwestia <br><hr>motorek<br>
Pełna zgoda!<br><hr>kub
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 17:46

Komentatorzy napisał(a):Prośba do redakcji. Skończcie wypisywać te durne tytuły artykułów rodem z onetu czy interii. Nie pierwszy raz to widać na Waszym portalu.
Jakie bez prawa jazdy? Jakie legalnie? Wiem, że wiele osób tutaj się domyśla o co chodzi, ale udostępnione na facebooku sieje zamęt. Nie bez prawa jazdy, bo po 3 latach posiadania kat. B, a to znaczna różnica. Już na pewno nie legalnie.
Pozdrawiam<br><hr>Gojus_96<br>
"Pojedziesz motocyklem bez prawa jazdy na motocykl - legalnie"


ktoś tu czytać nie umie <br><hr>kosheen
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 18:29

Komentatorzy napisał(a):A jakiej karze będzie podlegała osoba zatrzymana na 125, której np. do tych 3 lat będzie brakowało 2 - 3 miesięcy? Nigdzie nie mogę znaleźć ustawy.<br><hr>lemon<br>
To bedzie jak jazda bez uprawnien chyba jasne. 500zł i dalej zakaz jazdy.<br><hr>enoy
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 18:43

Komentatorzy napisał(a):Prośba do redakcji. Skończcie wypisywać te durne tytuły artykułów rodem z onetu czy interii. Nie pierwszy raz to widać na Waszym portalu.
Jakie bez prawa jazdy? Jakie legalnie? Wiem, że wiele osób tutaj się domyśla o co chodzi, ale udostępnione na facebooku sieje zamęt. Nie bez prawa jazdy, bo po 3 latach posiadania kat. B, a to znaczna różnica. Już na pewno nie legalnie.
Pozdrawiam<br><hr>Gojus_96<br>
Wyraźnie napisali że bez prawa jazdy na motocykl co nie zmienia faktu że potrzebny jest inny przywilej umożliwiający poruszanie się takowym pojazdem.<br><hr>Kamil
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 18:46

Myślę,że bezwzględnie powinni zdawać egzamin Ci którzy używają zwrotu "motor" zamiast motocykl.Ludzie litości ,ale kultura techniczna idzie w parze z obyciem społecznym.!!!!!!!!!!!!!!!!<br><hr>socjolog
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 19:13

to od kiedy można jeździć ??<br><hr>me
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 19:14

A ja mam takie pytanie. Ten okres 3 lat będzie się liczył od daty wyrobienia prawka, czy jak np w mojej sytuacji dostałem zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 6msc ( straciłem prawko za 0.15mg) i te 3 lata będą liczone od daty oddania prawa jazdy ? Bo nie moge zaczaić jak to jest czy tak czy tak.<br><hr>Cro$$
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 19:31

Komentatorzy napisał(a):Myślę,że bezwzględnie powinni zdawać egzamin Ci którzy używają zwrotu "motor" zamiast motocykl.Ludzie litości ,ale kultura techniczna idzie w parze z obyciem społecznym.!!!!!!!!!!!!!!!!<br><hr>socjolog<br>
Kolego , każdy rozumie motor jako Motocykl więc , spokojnie motor to tylko słowo potoczne ....:)<br><hr>Dawid
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 19:56

Komentatorzy napisał(a):Pomysł byłby dobry gdyby te osoby choć raz wcześniej przejechały motorem podczas zdawania na prawo jazdy. "Małolaty" które zdawały w ośrodkach szkoleniowych na kartę motorowerową były znacznie lepiej przygotowane niż osoby które jeździły na dowód skuterem z TESCO. Teraz można sobie wyobrazić 21 latka który zadowolony kupuje motor (bo na skuterze to wiocha trochę się pokazać) i myśli: Kupię jakiś tani motor to w korkach nie będę stał i wyrwe parę lasek. Czy osobę starszą która nigdy wcześniej nie jeździła motocyklem i dużo trudniej się nauczyć i orientować na drodze.
Poza tym ośrodki szkolenia też na tym cierpią..
Podsumowując, teraz możemy czekać na filmiki na yt co ludzie potrafią na 125 jak je tuningować i kamery GoPro na kaskach jak omijają korki na kole (y)<br><hr>kb<br>
Komentatorzy napisał(a):Przestańcie robić z jazdy motocyklem (nie piszę tu o motocyklach wymagających wyższych umiejętności) a w tym przypadku 125 - jakoś mega umiejętność. Nasi ojcowie kupowali motocykl i jeździli, w innych krajach szczególnie południowych też jest podobna sytuacja. A u nas to niby jakaś wiedza w tajemna. Jeżeli ktoś jeżdzi autem to ma jakieś pojęcie o ruchu drogowym. A sama jazda 125 nie jest skomplikowana pojmują to nawet dzieci. Oczywiście że należy się szkolić nawet jeżdżąc na skuterze, tego nigdy za dużo - ale te wszystkie szkoły na prawo jazdy - to większości i tak nie uczą jak jeździć tylko zdać - to dopiero szkolenia doszkalające i doświadczenia dają możliwość bezpiecznego poruszania się po drogach. Dlatego ja uważam że to dobry ruch, czym więcej ludzi zacznie jeździć na moto tym lepiej - oczywiście nie wszyscy do tego się nadają ale to już inna kwestia <br><hr>motorek<br>
Popieram w 100%<br><hr>SÅ‚awek FZS
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 20:01

Komentatorzy napisał(a):A ja mam takie pytanie. Ten okres 3 lat będzie się liczył od daty wyrobienia prawka, czy jak np w mojej sytuacji dostałem zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 6msc ( straciłem prawko za 0.15mg) i te 3 lata będą liczone od daty oddania prawa jazdy ? Bo nie moge zaczaić jak to jest czy tak czy tak.<br><hr>Cro$$<br>
A gdyby tu było NAGLE przedszkole w przeszłości: <a href="https://www.youtube.com/watch?v=bGcTsG6zxZs" target="blank" class="link" rel="nofollow">https://www.youtube.com/watch?v=bGcTsG6zxZs</a> ...<br><hr>WP
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 20:05

Komentatorzy napisał(a):Myślę,że bezwzględnie powinni zdawać egzamin Ci którzy używają zwrotu "motor" zamiast motocykl.Ludzie litości ,ale kultura techniczna idzie w parze z obyciem społecznym.!!!!!!!!!!!!!!!!<br><hr>socjolog<br>
Komentatorzy napisał(a):Kolego , każdy rozumie motor jako Motocykl więc , spokojnie motor to tylko słowo potoczne ....:)<br><hr>Dawid<br>
Kolega jest enetegentem i nie przechodzą mu przez gardło tak plebejskie słowa ja "motor". A ja tam jeżdżę motorem ;)<br><hr>Qba
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 20:08

Komentatorzy napisał(a):Pomysł byłby dobry gdyby te osoby choć raz wcześniej przejechały motorem podczas zdawania na prawo jazdy. "Małolaty" które zdawały w ośrodkach szkoleniowych na kartę motorowerową były znacznie lepiej przygotowane niż osoby które jeździły na dowód skuterem z TESCO. Teraz można sobie wyobrazić 21 latka który zadowolony kupuje motor (bo na skuterze to wiocha trochę się pokazać) i myśli: Kupię jakiś tani motor to w korkach nie będę stał i wyrwe parę lasek. Czy osobę starszą która nigdy wcześniej nie jeździła motocyklem i dużo trudniej się nauczyć i orientować na drodze.
Poza tym ośrodki szkolenia też na tym cierpią..
Podsumowując, teraz możemy czekać na filmiki na yt co ludzie potrafią na 125 jak je tuningować i kamery GoPro na kaskach jak omijają korki na kole (y)<br><hr>kb<br>
Komentatorzy napisał(a):Przestańcie robić z jazdy motocyklem (nie piszę tu o motocyklach wymagających wyższych umiejętności) a w tym przypadku 125 - jakoś mega umiejętność. Nasi ojcowie kupowali motocykl i jeździli, w innych krajach szczególnie południowych też jest podobna sytuacja. A u nas to niby jakaś wiedza w tajemna. Jeżeli ktoś jeżdzi autem to ma jakieś pojęcie o ruchu drogowym. A sama jazda 125 nie jest skomplikowana pojmują to nawet dzieci. Oczywiście że należy się szkolić nawet jeżdżąc na skuterze, tego nigdy za dużo - ale te wszystkie szkoły na prawo jazdy - to większości i tak nie uczą jak jeździć tylko zdać - to dopiero szkolenia doszkalające i doświadczenia dają możliwość bezpiecznego poruszania się po drogach. Dlatego ja uważam że to dobry ruch, czym więcej ludzi zacznie jeździć na moto tym lepiej - oczywiście nie wszyscy do tego się nadają ale to już inna kwestia <br><hr>motorek<br>
Tak, na pewno, chmara ludzi na rskach ciągnących 180 km/h to super sprawa. Bez jakichkolwiek umiejętności i szkolenia.<br><hr>olsza
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 20:13

Bardzo dobrze się stało ! Nareszcie jakiś przebłysk normalności , w tym absurdalnie represyjnym państwie.<br><hr>rami
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 20:22

Nigdy nie siedzialem na motocyklu ale teraz bede mogl sobie pojezdzic legalnie, tylko zeby jeszcze ktos mi powiedzial jak sie biegi w czyms takim zmienia, bo jazda na automacie nie jest za ciekawa. I nie mam ochoty na trening na polnej drodze. W koncu mam PRAWO do poruszania siÄ™ po centrum legalnie. Nie potrzebuje objezdzania. A za szkody z samochodem to i tak glownie samochod dopowiada. Ciekawe ile takich mlodych teraz wyleje sie na ulice :/<br><hr>Robert
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 20:40

Komentatorzy napisał(a):Nigdy nie siedzialem na motocyklu ale teraz bede mogl sobie pojezdzic legalnie, tylko zeby jeszcze ktos mi powiedzial jak sie biegi w czyms takim zmienia, bo jazda na automacie nie jest za ciekawa. I nie mam ochoty na trening na polnej drodze. W koncu mam PRAWO do poruszania się po centrum legalnie. Nie potrzebuje objezdzania. A za szkody z samochodem to i tak glownie samochod dopowiada. Ciekawe ile takich mlodych teraz wyleje sie na ulice :/<br><hr>Robert<br>
Warto wykupić kilka godzin w szkole jazdy :D <br><hr>Iza
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 20:54

Komentatorzy napisał(a):co żal dupe ściska, bez jaj. To chyba piszą tylko ci co robili prawko niedawno i wybulili kasę, albo jakieś zawistniaki.
Super droga do popularyzacji motocykli. Do tego ktoś kto ma ochotę zacząć, zrobi to właśnie od tej 125tki na prawku B, zobaczy co i jak, zdobędzie pierwsze szlify i jak się wciągnie to juz z doświadczeniem podejdzie do kursu na A. Do tej pory jest tak, że np filigranowa laska przyjdzie na kurs i pierwszy jednoślad na jaki siada to Gladius. Ani się nie nauczy jeździć, co najwyżej może się zrazić. Dobry ruch!<br><hr>lex<br>
niestety nie mamy łatwo, opanować ponad 200 kg (YAMAHA xj6) ale jest to do zrobienia :) jak nie zdam będę jeździła 125 :D <br><hr>Iza
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 20:58

Jeszcze żeby tak kurna OC można było zapłacić za określony czas to byłoby super.
A nie zmuszajÄ… nas do OKREÅšLONEGO zachowania.<br><hr>jozeks73
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 21:00

Super! Nareszcie w tym kraju spopularyzujemy moto! Mam tylko nadzieję, że nasi dostawcy zdadzą egzamin i zaopatrzą się w odpowiednią ilość moto 125 ccm ;-). Im nas więcej tym większa świadomość społeczeństwa, tym bezpieczniej na drogach.<br><hr>maciopa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê